O nás

Naše
cíle a hodnoty

Našim cílem je

  • Zvýšit úroveň výstavby rodinného bydlení.
  • Usnadnit jeho výstavbu realizátorům a zpříjemnit investorům.
  • Stát se lídrem individuální výstavby zděných rodinných domů v ČR.

Jaké hodnoty ve firmě prosazujeme

  • Orientace na potřeby zákazníků
  • Poctivost v každém svém chování
  • Efektivní a sehraná týmová práce
  • Osobní odpovědnost každého člena týmu
  • Vysoká kvalita poskytovaných služeb

Snažíme se najít cestu, jak si zajistit spokojené zákazníky v době, kdy je nedostatek řemeslníků, někdy i materiálu, důvěra ve stavební obor není příliš vysoká, přístup úřadů ke stavebnímu řízení nevstřícný. Vsadili jsme na poctivost a individuální přístup k zákazníkům za současného využití standardních postupů, které neustále vylepšujeme a přizpůsobujeme aktuálním potřebám.

Naší strategií je:
1) důkladná příprava
2) garance ceny
3) garance kvality
4) garance termínu

Tím, že současně garantujeme žádné vícepráce z důvodů na naší straně, šetříme našim zákazníkům velké prostředky, které neplánovali.

Základem firmy je mladý tým odborníků, který chce něco dokázat, nebojí se práce a nebojí se ani nových věcí. Pečlivě si vybíráme nové a s ještě větší pečlivostí je pro práci u nás připravujeme. Je to dobrý tým, se kterým se dá vybudovat solidní společnost, která dokáže své klienty zaujmout.

Snažíme se pracovat s řemeslníky, kteří svoji práci znají a které jsme si vyzkoušeli. Ověřujeme si další a připravujeme jim takové podmínky, aby naše spolupráce byla dlouhodobá. Ne vždy se nám to podaří, nejsme neomylní. Umíme si to přiznat a za svoje chyby si ale neseme plnou odpovědnost my sami. Převážná většina našich zákazníků zůstává spokojených a děláme vše proto, aby to tak zůstalo i nadále. Daří se nám růst a taková práce nás baví.

Ing. Josef Trčka, jednatel

Řídicí systémy byly vždy oborem, který mne zajímal, vystudoval jsem je a obhájil doktorát. Pro stavbu mého domu jsem později hledal firmu z okolí, která má již nějaké dobré reference a můžu se na ně spolehnout. Objevil jsem firmu Solidní domy a oslovil ji. Péčí a vstřícným přístupem si získal naše sympatie a dům nám postavil podle našich představ. V průběhu stavby jsme se natolik seznámili, že jsme i po dokončení stavby spolu často debatovali na téma rozvoje firmy a systémů. Slovo dalo slovo, v předchozí práci jsem dal výpověď, začal pracovat pro Solidní domy a vyvíjet řídicí systémy pro celou firmu, které umožňují usnadnit práci v takto komplexní činnosti, kterou se zabývá.

Stal jsem se společníkem firmy a nyní mám na starosti kromě správy firmy především to, co mne baví a mám příležitost uplatnit své znalosti a zkušenosti v dalším rozvoji firmy. A stále se přesvědčuji o tom, že pokud chceme dát zákazníkovi jistotu, že od nás dostane přesně to, na čem jsme se dohodli, je třeba mít všechny procesy pod kontrolou a bez efektivního řízení se neobejdeme.

Ing. Luděk Růžička, Ph.D., jednatel, manažer správy

Odvětví stavebnictví a obchodu mě profesně zaujalo již před 13 lety, kdy jsem pracoval jako obchodní referent ve firmě zabývající se výrobou a montáží plastových oken, po dvou letech jsem změnil zaměstnavatele a začal pracovat jako projektový poradce, díky této pozici jsem se zákazníky konzultoval a vybíral stavební materiály a kompletní interiérové zařízení. Velmi často mě zákazníci oslovili s žádostí o doporučení stavební firmy, která by realizovala stavbu či rekonstrukci dle jejich požadavků. Stavebních firem je mnoho, ale já jsem nebyl přesvědčen o kvalitě jejich práce, a raději nikoho nedoporučoval, poté jsem se seznámil s majitelem firmy Solidní domy s. r. o. ,jejich firemní politikou a byl jsem mile překvapen, důraz na spokojenost zákazníka, férové jednání, žádné skryté vícenáklady, kvalita provedené práce mě natolik přesvědčila, že jsem firmu Solidní domy s. r. o. začal doporučovat. Dlouho na sebe nenechalo čekat a přišla nabídka zaměstnání. V té době jsme s přítelkyní očekávali narození potomka a zásadní rozhodnutí, zda změnit zaměstnání či nikoliv. Rozhodl jsem se začít pracovat pro společnost Solidní domy s.r.o. a mohu nyní s odstupem času potvrdit, že to bylo velmi dobré rozhodnutí. Jsem přesvědčen o kvalitě provedené práce, férovém jednání, maximální vstřícnosti vůči zákazníkům a hlavně pracuji pro společnost, které já sám věřím.

Milan Jirkovský, obchodní manažer

Stavebnictví je krásný, ale tvrdý obor. V posledních dekádách prodělalo díky moderním technologiím prudký vývoj a ten přinesl mnoho dobrého, i zlého. Sortiment konstrukčních řešení, stavebních materiálů i specializovaných dodavatelů je nepřeberný a poptávka po výstavbě je již čtvrtým rokem po sobě stále vzrůstající. V tomto trendu je pro stavebníky obzvláště nelehké se zorientovat a realizovat své stavební záměry v požadované kvalitě, podle předem stanovených plánů a rozpočtů, a zároveň s radostí z kvalitní a férové spolupráce se zhotovitelem. V případě rodinných domů to platí o to více, že se obvykle jedná o životní dílo, o projekt, který má za cíl vytvořit domov pro více než jednu generaci.

A právě důraz na kvalitu, férovost a spokojenost zákazníka jako hlavní cíl a motivace společnosti Solidní domy s.r.o. byl pro mne zásadním argumentem při rozhodnutí k nástupu na pozici manažera stavební výroby. Každou stavbu vnímám jako unikátní soubor řešení, vizí, nápadů a zkušeností, kterými ji postupně formuje stavebník, architekt, projektant a nakonec zhotovitel. Podle toho k ní také přistupuji - se vší vážností a porozuměním, s uvědoměním, že realizace stavby je poslední a nejdůležitější část procesu výstavby každého domu. Oporou je mi při tom tým zkušených profesionálů, kteří umí táhnout za jeden provaz a nebojí se překážek, které se občas před námi objeví.

Ing. Ondřej Hampejs, technický manažer, autorizovaný inženýr v oboru stavebnictví

Vytvořil a spravuje: Stanislav Ospalý.