Technologie

Technologie
které vám můžeme nabídnout

Založení domu

vám provedeme pro všechny druhy podloží. Umíme vám založit dům i na velmi sklonitý pozemek, podmáčený pozemek, skálu, navážku nebo třeba na základy starého domu. Vždy vám vytvoříme odvětranou mezeru pro zamezení pronikání radonového plynu do domu.

Zdroje tepla

popř. chladu využíváme nejčastěji tepelná čerpadla IVT, plynové kotle Ariston, přičemž přenos tepla provádíme podlahovým vytápěním. Tepelná čerpadla umíme dodat jak vzduch-voda, tak i země-vzduch, a to kolektorem i vrtem.

Svislé konstrukce

vám zrealizujeme zejména zděním jednovrstvého i dvouvrstvého zdiva (bez i se zateplením). Nejčastěji zdíme z cihlových bloků, ale i z pórobetonových a vápenopískových tvárnic. Pokud je staticky potřeba provedeme vám i monolitické skořepinové betonové konstrukce.

Vnitřní povrchy

vám provedeme nejčastěji pomocí jádrových omítek se štukem, ale i pomocí sádrových omítek a samozřejmě pomocí sádrokartonových desek. Vnější povrchy vždy armujeme lepidlem s perlinkou, na kterou provádíme běžnou silikonovou omítku nebo kamenný, dřevěný, cihlový i velkoplošný keramický obklady.

Vodorovné konstrukce

vám provedeme dřevěné, systémové skládané (nosníky a vložky), prefabrikované (panely) i monolitické betonové.

Rozvody elektra

provedeme dle vaší volby jak v klasickém silovém ovládání, tak i v programovatelné formě „chytrého domu“. Rozvody vody a topení provádíme vždy pomocí vrstveného potrubí ALPEX. Pro lití podlah používáme anhydritovou směs.

Sklonité střechy

vám pokryjeme ze skládaných krytin betonových nebo keramických tašek, ale i z falcovaných plechů. Ploché střechy provádíme nejčastěji z PVC pásů.

Interiérové prvky

jako jsou zařizovací předměty koupelen, podlahy, vnitřní dveře, svítidla, malby apod. provádíme vždy podle vašeho přání. Vždy podřídíme konstrukční prvky a rozvody vašemu výběru interiéru a exteriéru. Je nutné se jen domluvit na spolehlivém dodavateli systémového řešení.

Okna a dveře

vám osadíme všemi druhy na trhu (plastové, dřevěné nebo hliníkové). Instalujeme jak klasické okna, tak i zapuštěné HS portály. Pro vnější stínění používáme všechny druhy rolet a žaluzií, dokonce u složité žaluziové provedení s řetězovým unašečem.

Výběry

interiéru, exteriéru a konstrukčních prvků jsou tím prvním, čím začneme. Vždy dodržíme již hotovou architektonickou studii nebo projekt. Na základě výběrů provedeme vlastní „dílenskou“ dokumentaci pro naše řemeslníky. Sjednocujeme realitu výrobků dodavatelů s architektonickými a projekčními návrhy. Tím váš dům bude jedinečný – optimalizovaný dle vašich potřeb a možností.

Vytvořil a spravuje: Stanislav Ospalý.